31 paź 2010

Planeta nicości, cz. 6 z 6

Statek spoczywał wśród skupiska fioletowych głazów. Ogromna maszyna, porozświetlana czujnikami i diodami, zupełnie nie pasowała do otaczającego ją krajobrazu. Była jak niepotrzebny element na tej surowej, pustej równinie, którą obejmował blask trzech ogromnych księżycowych kul.

W stronę pojazdu prowadziły drobne ślady ptasich stóp.

Nagle światła statku zgasły; jego kanciasty kształt wydał się teraz całkiem zapomniany i pozbawiony życia. U dołu kadłuba otwarły się opuszczane drzwi i stanęła w nich sylwetka kobiety, ubranej w dobrze dopasowany kosmiczny egzoszkielet.

Kobieta zeszła z rampy i poczekała, aż wejście się zamknie. Następnie odbezpieczyła zawory u dołu hełmu – puściły z przeciągłym sykiem. Obiema dłońmi chwyciła kask i, jednym energicznym ruchem, ściagnęła go i odrzuciła na bok. Ciśnienie rozerwało jej głowę, wyrzucając w górę fontannę fragmentów mózgu i kości. Okaleczone ciało dziewczyny opadło bezwładnie na podłoże.

Zza skał wyłonił się obrzydliwy krępy stwór, który bez pośpiechu podszedł do zwłok i zaczął odrywać kęsy galaretowatego mięsa. A potem podniósł swój gadzi łeb i spojrzał inteligentnymi, czujnymi oczami.
Koniec
Wolisz wrócić na ziemię? Przeczytaj Out of Body Experience

2 komentarze:

 1. Anonimowy28/1/12 08:05

  Dosyć dziwne zakończenie, urwane tak jakby, albo ja marudzę. Ogólnie to bardzo przyjemnie się czyta:)

  Zirblood

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy5/2/13 21:04

  Naprawdę ciekawe,opisy dają nam wyobrażenie tej planety. Przyjemnie się czyta, oj tak. ;)
  Poproszę coś podobnego!

  Pozdrawiam, stała horrorowa miłośniczka strasznych historii, cherriruki. :))

  OdpowiedzUsuń

 

Toplista: Najlepsze Horrory w Necie
Toplista: Opowiadania
Toplista: Straszne historie