29 paź 2012

POLTERGEIST, cz. 1 z 7


Cmentarz Greyfriars, Edynburg

Kszszsz... Widzę wejście do krypty... kszsz... kraty są otwarte... ksz... że tak powiem, ciemno tam, jak w dupie.
Okej, Dave, wchodzicie za trzy, dwa...
Cmentarna aleja z obydwu stron zamknięta była rzędami starych grobowców. Panowała wieczorna szarówka. Przez chwilę było całkowicie pusto i cicho – i nagle z dachów zaczęli się wysypywać antyterroryści. Ustawili się w setki razy przećwiczonych pozycjach przed wejściem do krypty i kilku z nich wpadło z okrzykami do środka. Światła latarek natychmiast rozproszyły mrok i ukazały przerażonych ludzi, przylgniętych plecami do ścian ciasnego kamiennego pomieszczenia. Pośrodku stał mężczyzna; wysoko nad głową trzymał czarny pakunek. Był zdezorientowany wtargnięciem policjantów, ale nie ruszył się z miejsca.
Dave dał znak pozostałym, żeby przestali krzyczeć, a sam opuścił broń, zdjął maskę i zrobił krok w jego kierunku.
N... nie podchodź!
Chcemy ci pomóc. – Ostrożnie zrobił jeszcze jeden krok. – Porozmawiajmy.
Mężczyzna rozglądał się nerwowo. Oddychał szybko i miał nienaturalnie szeroko otwarte oczy. Dave był coraz bliżej.
Pomogę ci zrobić to, co chcesz. Wystarczy tylko, że...
Nagle, jednym szybkim ruchem, Dave wyrwał zamachowcowi paczkę. Dwóch innych policjantów rzuciło się na mężczyznę i obezwładniło go, a pozostali już zaczęli wyprowadzać ludzi.
Dave obejrzał ostrożnie pakunek. Bomba była uzbrojona, ale nie odpalona. Odetchnął z ulgą. Przesunął światłem latarki po sklepieniu i ścianach. Cegły były ogromne i osmalone brudem starości. Na niektórych widać było ślady zadrapań.
Przez chwilę zakręciło mu się w głowie.
Nie! To musi zginąć! Zniszczyło mi życie! – wrzeszczał terrorysta, szamocząc się.
Dave oprzytomniał.
Dobra, zabrać go stąd.
Gdy wywlekli mężczyznę, obrzucił jeszcze raz kryptę spojrzeniem. Niezbyt przyjemne miejsce. Gdyby nie dowodził właśnie akcja, pewnie ciarki przeszłyby mu po plecach.
Wzruszył ramionami i wyszedł.

1 komentarz:

  1. Anonimowy7/12/22 06:52

    Please don’t embody personal, political, ethical, or religious commentary. Promotional content material might be eliminated and points regarding Booking.com’s companies should be routed to our Customer Service or Accommodation Service teams. You can review an lodging that you just booked via our platform if you stayed there, or if you got to the property however didn’t actually keep there. To edit a review you’ve already submitted, contact our Customer Service staff. Attentive, friendly staff and and opulent accommodations. Shop with confidence online and at 1xbet korean over 400 DFS and T Galleria stores worldwide.

    OdpowiedzUsuń

 

Toplista: Najlepsze Horrory w Necie
Toplista: Opowiadania
Toplista: Straszne historie