17 wrz 2010

Out of Body Experience, cz. 2 z 7

Out of Body Experience – doświadczenie przebywania poza własnym ciałem, głosił napis u góry ekranu. Kursor myszy powędrował niżej, a potem jeszcze niżej. Zatrzymał się na wytłuszczonych słowach: OBE-Forum. Terence po raz ostatni przeglądał szczegółowe porady.

Ktoś zapukał lekko i drzwi otworzyły się. Chłopak odwrócił się ze swojego miejsca przy biurku.

– Dobranoc, Terry – powiedziała ciocia Saundra.

– Dobranoc! – dodała zza jej ramienia Jessica.

Terry pomachał im i zamknęły drzwi. Odkąd przyjechał na wakacje do starego domostwa ciotki i kuzynki Jess, właściwie niewiele z nimi rozmawiał. Może powinien poświęcać im trochę więcej czasu... No cóż, zrobi to, ale najpierw musi wykonać ten najważniejszy, ostateczny krok.

– Tylko nie siedź zbyt długo! – usłyszał jeszcze z korytarza. Ciotka mówiła tak każdego wieczoru i był to niechybny znak, że idzie spać i już się tego dnia nie pojawi.

Terry zatrzasnął laptopa i włączył latarkę. Gdyby nie ona, w pokoju panowałaby całkowita ciemność. Zachmurzone nocne niebo za oknem nie przepuszczało ani odrobiny blasku gwiazd czy księżyca.

Tylko drzewa skrzypiały cicho na wietrze.

Uchylił skrzydło szafy. Mimo jej wieku, zawiasy nie wydały najmniejszego dźwięku. Terence wiedział, że na dnie jest wystarczająco dużo miejsca, by mógł się wygodnie położyć. Sporo wcześniej przygotował i rozłożył koc.

Wszedł do środka. Zamknął się, ułożył i zgasił latarkę. Był teraz tam, gdzie nikt go nie znajdzie. Nawet jeśli, z jakiegoś powodu, Jess albo ciocia zajrzą do pokoju, zobaczą, że smacznie śpi, skulony pod kołdrą. A raczej, jego wypchana poduszkami piżama i kudłata szczotka imitująca włosy.

Opuścił powieki i rozluźnił się. Wyrównał oddech.

Rozpoczął odliczanie...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 

Toplista: Najlepsze Horrory w Necie
Toplista: Opowiadania
Toplista: Straszne historie