17 wrz 2010

Out of Body Experience, cz. 7 z 7

Terry obudził się, kaszląc i dusząc. Z trudem łapał powietrze. Gdy ciężar z jego płuc opadł, chłopak odszukał i włączył latarkę. Był w szafie. Czyli dokładnie tu, gdzie być powinien. Z powrotem w swoim ciele. Odetchnął raz jeszcze. Może to był tylko zły sen?

Ale usłyszał stłumione odgłosy burzy. I wiedział już, że nie śnił, ale przeżył to naprawdę.

*

Przy śniadaniu ciotka patrzyła na sińce Jessiki z niedowierzaniem. Nikt nie odezwał się ani słowem – siedzieli we trójkę i w milczeniu smarowali bułki dżemem. Wyglądało na to, że Jess nie powiedziała cioci prawdy, a jeśli powiedziała cokolwiek, to na pewno nie to, że w nocy zaatakowała ją zjawa. Pewnie wymyśliła jakąś historyjkę o tym, że podrapała się przy chodzeniu przez sen.

Co dziwniejsze, w kuchni nie było śladu po zdarzeniach sprzed paru godzin. Czyżby dziewczyna wszystko posprzątała i zamierzała o całej sprawie zapomnieć? Terry modlił się w duchu, żeby tak było.

A Jessika? Nie była przestraszona. Nie widać było po niej złości. Wręcz przeciwnie, zdawała się być bardzo spokojna i skupiona. Wzrok miała spuszczony, wlepiony gdzieś w talerz.

Czajnik zagwizdał i ciotka Saundra wstała od stołu, aby zaparzyć herbatę. Dopiero wtedy Jess spojrzała na brata. Spojrzała mu prosto w oczy, a jej wzrok był tak zimny i straszny, że Terence mimowolnie zadrżał. Jednocześnie, poczuł, że telefon wibruje w jego kieszeni. Wyciągnął go i powoli uniósł tak, by znalazł się w zasięgu wzroku. Zerknął przelotnie na siostrę – uśmiechała się...

Odczytał wiadomość: DZISIAJ TO JA POBAWIĘ SIĘ Z TOBĄ.
Koniec
Chcesz więcej strachu? Przeczytaj Bez walki się nie oddam

3 komentarze:

 1. To jest właśnie to, co lubię! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Anonimowy26/1/12 15:35

  heh, no niezłe zakończenie, tego się nie spodziewałam xd

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy9/2/13 16:50

  Bardzo ciekawe zakończenie. Podobało mi się imię głównego bohatera.

  Pozdrawiam,cherriruki.

  OdpowiedzUsuń

 

Toplista: Najlepsze Horrory w Necie
Toplista: Opowiadania
Toplista: Straszne historie