1 lis 2013

Tak jak tego chcesz, cz. 6 z 7

W szkolnej auli było duszno. Dyrektorka kazała wszystkim – nauczycielom, uczniom, nawet woźnym – zgromadzić się z rana na apelu. Tommy wiercił się niespokojnie na swoim krześle. O co może chodzić?, zastanawiał się.
Pani dyrektor miała grobową minę. Poprawiła czarny żakiet, sprawdziła, czy mikrofon działa, i zaczęła:
Moi drodzy... mam dla was trzy, niestety wszystkie niedobre, wiadomości. Wzięła głęboki oddech. Pierwsza: jedna z naszych uczennic nie żyje. Popełniła samobójstwo, a miało to prawdopodobnie związek z jej relacjami z jednym z naszych nauczycieli, który nie będzie już tutaj pracował.
Po sali rozległ się szmer. Przerwała i rozejrzała się, po czym kontynuowała:
– Po drugie, nasz nowy uczeń, Greg, został pobity i w stanie krytycznym znajduje się w szpitalu. Wiem już, kto to zrobił, i zostaną wobec tych osób wyciągnięte konsekwencje.
Tommy zamarł. Czy to Adam, Trevor i Buck? Czy zemścili się za to w toalecie? A ten nauczyciel to musi być pan Cleave...
– I trzecia sprawa: w naszej szkole rozprzestrzenia się jakaś choroba. Coraz więcej uczniów skarży się na nieprzyjemne wypryski na ciele. Towarzyszą temu bóle i gorączka. Choroba jest mocno zaraźliwa... Nie wiem czy nie będziemy musieli na jakiś czas zamknąć szkoły.
Tommy wpadł w panikę. Nie! To nie miało być tak!, pomyślał. Wszystko się pomieszało! Muszę to naprawić... Skoncentrował się tak bardzo, jak tylko było to możliwe. Niech to się wreszcie wszystko skończy!
Dzrzwi auli otworzyły się z hukiem i stanął w nich chłopak cały w ubraniu moro, z magazynkami i kaburami na broń przypiętymi do czarnych pasów. Tommy go poznał – to był ten od paintballa. Tyle, że w rękach trzymał prawdziwy karabin automatyczny.
– Koniec ze szkołą! – krzyknął chłopak i otworzył ogień.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

 

Toplista: Najlepsze Horrory w Necie
Toplista: Opowiadania
Toplista: Straszne historie